detail_craft_net

Powłoki ceramiczne czy folie ochronne? Co i kiedy wybrać?

Pisząc bloga, zawsze staramy się podchodzić do tematu przez pryzmat najczęściej zadawanych nam pytań. Podczas wycen, często pada pytanie o to, co lepsze – powłoki ceramiczne czy folia ochronna.

Zabezpieczenie samochodu dodatkową warstwą ochronną to zawsze dobry pomysł, bo pozwala chronić lakier i karoserię przed szkodliwym wpływem środowiska.  Nim jednak zdecydujemy się na folię lub powłokę ceramiczną, warto zadać sobie pytanie – na jakim efekcie nam przede wszystkim zależy?

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne to preparaty, które – podobnie jak wosk – służą zabezpieczaniu karoserii samochodu. Niewątpliwie przewyższają nawet najlepsze woski, bo w odróżnieniu do nich są w stanie zabezpieczać samochód nawet do kilku lat. Jest do świetna, ale kosztowna inwestycja, bo oscylująca w granicach od 1500 – 5000 zł zależnie od tego, na ile lat aplikujemy taką powłokę oraz ile czasu musimy poświęcić na przygotowanie lakieru przed jej aplikacją. Efekt wizualny uzyskany dzięki powłokom ceramicznym to podbicie koloru karoserii poprzez większą szklistość lakieru  oraz odpychanie brudu, bo powłoka przekłada się na jego mniejszą przyczepność brudu.

Folie ochronne

Folie ochronne mają podobne właściwości, jednak przewyższają powłoki ceramiczne pod względem stopnia zabezpieczenia samochodu przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Małe kamienie na autostradach czy przycierki na parkingu nie będą już problemem. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba liczyć się z tym, że zabezpieczenie samochodu w pełni folią ochronną czasami zajmuje 1-2 tyg. Nowością na polskim rynku są folie ochronne, które oprócz tego, że zabezpieczają karoserię, dają możliwość całkowitej zmiany kolor samochodu. Niebawem Wam o tym opowiemy…

Jeśli macie pytania, wątpliwości lub potrzebujecie indywidualnej porady – czekamy na Was.
Poniżej jedna z ostatnich realizacji, która pokazuje, jak to wszystko u nas wygląda.

Jeśli chcesz zadbać o swój samochód:
zadzwoń  728-355-411
lub przyjedź  Piekary Śląskie ul. Górnicza 32